Saniye sonra Kapanacaktır

Sogni SK Dekoratif Boya

 • Sogni SK Dekoratif Boya
 • Sogni SK Dekoratif Boya
 • Sogni SK Dekoratif Boya
 • Sogni SK Dekoratif Boya

Desire Desenli İtalyan Boyası

Modern, zarif ve mükemmel bir görünüm sağlayan desenli duvar boyası olan Sogni SK; ışığın yansıma açısına göre renk değiştirir ve yanar döner veya metalize bir efekt elde etme imkanı sağlar. Yüksek kalitedeki pigmentler ürünün orijinal görünümünü korumasını çok uzun süre sağladığı için, bu ürün; her türlü ev, otel, restoran ve mağaza için idealdir.

Özellikleri

 • Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve duvarın nefes almasını sağlar.
 • Su bazlı olduğu için kokmaz; insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
 • Bu ürünün uygulandığı duvar; çok sulu olmayan ıslak bir süngerle rahatlıkla temizlenebilir.
desenli dekoratif italyan boyası

Uygulama alanı:

Bu ürün; alçıtaşı olan, düz iç yüzeylere uygulanabilir.

Uygulama Talimatı:

Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlenmeli; yüzey kuru olmalı ve yüzeyde bozukluklar var ise macun ile yüzey düzeltilmeli ve Adicolor’un ürünü olan Adifix Astar bir kat uygulanmalıdır. Astar uygulamasından sonra astarın kuruması için 4-5 saat beklenmelidir.

% 20-30 oranında sulandırılmış Fondo Universale (fon boyası), rulo veya fırça ile bir veya iki kat, uygulanmalı ve desenli boya sürülmeden önce, kuruması için 5-6 saat beklenmelidir.

Sogni SK’nın 9 adet ana rengi mevcuttur. Ana renklerin dışında bir ton istendiği takdirde bu ton Sogni SK 101 veya Sogni SK 102′ye Adicolor’un renklendiricilerinden birinin, renk kartelasında belirtilen miktarda, desenli boyaya ilave edilmesi ve ürünün dikkatli bir şekilde karıştırılması ile elde edilir.

Ürün kullanıma hazırdır ancak eğer isterseniz Sogni SK’yı en fazla % 5 oranında sulandırabilirsiniz.

Tamponlama yöntemi ile ürün uygulaması: Tamponlama işlemi yapmadan önce; tamponu ıslatıp ardından da sıkarak tamponun fazla suyunu alınız. Duvarın üst köşesinden başlayarak, 1 metrekarelik bölüme Sogni SK’yı fırça ile uygulayınız. Tamponu hafifçe ürüne batırarak üründen tampona bir miktar bulaşmasını sağlayınız. Bu şekilde hareket ederek tamponun duvara sürdüğünüz ürünü almasına engel olunuz. Bileğinizi sağdan sola ve tersi yönde döndürerek tamponu kullanınız. Ve bu işlemleri tekrar ederek duvarın tamamını boyayınız.

Spatula yöntemi ile ürün uygulaması: Sogni Spatulası’nın hangi kenarını kullanacağınıza karar verin. Spatulanın seçtiğiniz kenarına az miktarda ürünü alınız. Spatuladaki ürünü düzensiz ve farklı şekillerde duvara sürerek duvarın tamamını boyayınız.

Ürünü; 5 derecenin altındaki ve 28 derecenin üzerindeki sıcaklığa sahip olan ortamlarda uygulamayınız.

Renk farklılıklarının olmasına engel olmak amacıyla; ihtiyaç olan boya miktarını elde ederken aynı türdeki birkaç kutu boyanın karıştırılmasına ve ihtiyaç olan boya miktarının bir seferde satın alınarak Sogni SK ve renklendiricilerin aynı lottan olmasına; özen gösterilmesi önerilmektedir.

İşiniz bittiğinde, boyada kullandığınız aletleri sıcak su ile temizleyiniz.

desenli dekoratif italyan boyası

Teknik Özellikleri:

Ürünün 1 litresi ile; tamponlama yapıldığında 4-6 m2 duvar; spatula kullanılarak uygulama yapıldığında ise 12-14 m2 duvar boyanabilmektedir.

25 °C’de dokunabilme kuruması : 4-6 saat

Yeni bir kat atmak için kuruma : 12-18 saat

Özgül Ağırlık : 1040 +/- 10 gr./lt..

Viskozite: (Brookfield 20 °C): 16000-18000 mPa.s

V.O.C. (2004/42/CE Yönergesi) : Cat. L BA (Maksimum Limit : 200 gr./lt.)

Üründe bulunan V.O.C. miktarı: 81 gr./lt.

Ürünü dondurucu soğuktan koruyunuz.

 • Dekoratif İtalyan Boyası
 • Dekoratif İtalyan Boyası
 • Dekoratif İtalyan Boyası
 • Dekoratif İtalyan Boyası

Ürün Büroşürü

 • Desenli Dekoratif İtalyan Boyası

 • Desenli Dekoratif İtalyan Boyası

desenli dekoratif italyan boyası

Uygulama Video